ВИЗИЈА И МИСИЈА

ВИЗИЈА

Ми видимо наше ученике као успешне и остварене грађане, у срцу природњаке, који активно заговарају и шире вредности стечене у својој основној школи – доброту, љубазност, поштење и поштовање како према сваком човеку и култури, тако и према природи чији су део.

МИСИЈА

Наша мисија је да негујемо посебност својих ученика, да развијамо њихове таленте и склоности, научимо их да чувају природу, да поштују друге, да буду отворени у комуникацији и сигурни у себе.

ВАСПИТНИ ПРИСТУП

Ученицима у Правац школи наставници не приступају као бићима која треба обликовати за будућност, већ им се опходе као према заокруженим, свршеним личностима, што они заиста и јесу. Дете не гледа себе очима будућности, него садашњости. На темељу овог увида се одвија и настава у Правац школи. Неставници раме уз раме са ученицима откривају оно што је предмет учења и тако их чине актвиним у овом стицању знања.

САЗНАЈ ВИШЕ О НАСТАВИ У ПРАВАЦ  ШКОЛИ